Murata Electronics North America GRM43ER61C226KE01L
GRM43ER61C226KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM43ER61C226KE01L
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1812
Datasheet Download
GRM43ER61C226KE01L.pdf
Availability of GRM43ER61C226KE01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM43ER61C226KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM43ER61C226KE01L
Internal Part NumberEIS-GRM43ER61C226KE01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM43ER61C226KE01L
Related LinksGRM43ER61, GRM43ER61C226KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM43ER61C226KE01L Details Description
Related parts for GRM43ER61C226KE01L
IC FPGA 176 I/O 256FBGA datasheet.pdf
LED 2HI 3MM CLEAR GREEN PC MNT datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR OPTIC NPN 12-24VDC datasheet.pdf
CONNECTOR, 10 PIN MALE MINI datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 5 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf