Murata Electronics North America GRM43Q7U3A332JW31L
GRM43Q7U3A332JW31L picture photo
Mfg. Part Number
GRM43Q7U3A332JW31L
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV U2J 1812
Datasheet Download
GRM43Q7U3A332JW31L.pdf
Availability of GRM43Q7U3A332JW31L
QUANTITY
GRM43Q7U3A332JW31L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM43Q7U3A332JW31L
Internal Part NumberEIS-GRM43Q7U3A332JW31L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM43Q7U3A332JW31L
Related LinksGRM43Q7U3, GRM43Q7U3A332JW31L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM43Q7U3A332JW31L Details Description
Related parts for GRM43Q7U3A332JW31L
CAP CER 47PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 8SOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf