Murata Electronics North America GRM44-1R105K50M6301-500
GRM44-1R105K50M6301-500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM44-1R105K50M6301-500
Datasheet Download
GRM44-1R105K50M6301-500.pdf
Availability of GRM44-1R105K50M6301-500
QUANTITY
GRM44-1R105K50M6301-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM44-1R105K50M6301-500
Internal Part NumberEIS-GRM44-1R105K50M6301-500
Delivery TimeIn stock, ship GRM44-1R105K50M6301-500 today.
SeriesGRM44-1R105K5
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM44-1R105K50M6301-500
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM44-1R105K50M6301-500 Details Description
Related parts for GRM44-1R105K50M6301-500
TERM SOLDER PIN .250" .051"L datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A DDPAK datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC 44MA 15VDC datasheet.pdf
CONN SOCKET 8AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK 3POS SIDE ENTRY 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 24SGL 1.57MM datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RTW 4MS SOLDERING TIP SET 6X1MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf