Murata Electronics North America GRM44-1X5R476K10
GRM44-1X5R476K10 picture photo
Mfg. Part Number
GRM44-1X5R476K10
Datasheet Download
GRM44-1X5R476K10.pdf
Availability of GRM44-1X5R476K10
QUANTITY
GRM44-1X5R476K10 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM44-1X5R476K10
Internal Part NumberEIS-GRM44-1X5R476K10
Delivery TimeIn stock, ship GRM44-1X5R476K10 today.
SeriesGRM44-1X5
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM44-1X5R476K10
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM44-1X, GRM44-1X5R476K10 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM44-1X5R476K10 Details Description
Related parts for GRM44-1X5R476K10
RES SMD 11 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
LENS TITANUM-3 WIDE DRAGON 60DEG datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.7K OHM 1% PROBE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 120NS 56TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf