Murata Electronics North America GRM55R2C1H273JD01L
GRM55R2C1H273JD01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM55R2C1H273JD01L
Datasheet Download
GRM55R2C1H273JD01L.pdf
Availability of GRM55R2C1H273JD01L
QUANTITY
GRM55R2C1H273JD01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM55R2C1H273JD01L
Internal Part NumberEIS-GRM55R2C1H273JD01L
Delivery TimeIn stock, ship GRM55R2C1H273JD01L today.
SeriesGRM55R2C1H
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM55R2C1H273JD01L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM55R2C1, GRM55R2C1H273JD01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM55R2C1H273JD01L Details Description
Related parts for GRM55R2C1H273JD01L
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 90K OHM 1% 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 250MA 24V datasheet.pdf
RES SMD 5.3K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf