Murata Electronics North America GRM55R2C2D392JY21L
GRM55R2C2D392JY21L picture photo
Mfg. Part Number
GRM55R2C2D392JY21L
Datasheet Download
GRM55R2C2D392JY21L.pdf
Availability of GRM55R2C2D392JY21L
QUANTITY
GRM55R2C2D392JY21L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM55R2C2D392JY21L
Internal Part NumberEIS-GRM55R2C2D392JY21L
Delivery TimeIn stock, ship GRM55R2C2D392JY21L today.
SeriesGRM55R2C2D
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM55R2C2D392JY21L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM55R2C2, GRM55R2C2D392JY21L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM55R2C2D392JY21L Details Description
Related parts for GRM55R2C2D392JY21L
INVERTER 10-19CM2 FOR EL LAMP datasheet.pdf
LCD MODULE 20X2 CHAR REFL TN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FERRITE BEAD 200 OHM 1206 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD7992 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 5.2UH 4.6A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY datasheet.pdf
IGBT MODULE 1200V 250A datasheet.pdf