Murata Electronics North America GRMX7R103K50C500PT26
GRMX7R103K50C500PT26 picture photo
Mfg. Part Number
GRMX7R103K50C500PT26
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRMX7R103K50C500PT26.pdf
Availability of GRMX7R103K50C500PT26
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRMX7R103K50C500PT26 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRMX7R103K50C500PT26
Internal Part NumberEIS-GRMX7R103K50C500PT26
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRMX7R103K50C500PT26 today.
SeriesGRMX7R103K50
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRMX7R103K50C500PT26
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRMX7R103K50C500PT26 Details Description
Related parts for GRMX7R103K50C500PT26
IC POT DGTL 50K OHM SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 15MM datasheet.pdf
RES 9.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LEAD CAR STL WHL datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 7POS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf