Murata Electronics North America GRP1555C1H101JA01E
GRP1555C1H101JA01E picture photo
Mfg. Part Number
GRP1555C1H101JA01E
Datasheet Download
GRP1555C1H101JA01E.pdf
Availability of GRP1555C1H101JA01E
QUANTITY
GRP1555C1H101JA01E Order Process
Ship out your order
Specifications of GRP1555C1H101JA01E
Internal Part NumberEIS-GRP1555C1H101JA01E
Delivery TimeIn stock, ship GRP1555C1H101JA01E today.
SeriesGRP1555C1H
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRP1555C1H101JA01E
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRP1555C1, GRP1555C1H101JA01E Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRP1555C1H101JA01E Details Description
Related parts for GRP1555C1H101JA01E
FILTER LINE 18MH 2A VERTICAL datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
VARISTOR 387V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 35POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf