Murata Electronics North America GRT155R6YA224KE01D
GRT155R6YA224KE01D picture photo
Mfg. Part Number
GRT155R6YA224KE01D
Brief Description
CAP CER 0.22UF 35V 10% X5R 0402
Datasheet Download
GRT155R6YA224KE01D.pdf
Availability of GRT155R6YA224KE01D
QUANTITY
GRT155R6YA224KE01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT155R6YA224KE01D
Internal Part NumberEIS-GRT155R6YA224KE01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT155R6YA224KE01D
Related LinksGRT155R6Y, GRT155R6YA224KE01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT155R6YA224KE01D Details Description
Related parts for GRT155R6YA224KE01D
CONN DC PWR JACK 1.45X4X7MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC TXRX OC-48 MULTIRATE 100HTQFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN HEADER .100 16POS R/A SHRD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX W/PIN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
Connector Header 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
D,A,H,T datasheet.pdf
XMITTER KEYFOB 418MHZ 1 BUTTON datasheet.pdf