Murata Electronics North America GRT188C81E105ME13D
GRT188C81E105ME13D picture photo
Mfg. Part Number
GRT188C81E105ME13D
Brief Description
CAP CER 1UF 25V 20% X6S 0603
Datasheet Download
GRT188C81E105ME13D.pdf
Availability of GRT188C81E105ME13D
QUANTITY
GRT188C81E105ME13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT188C81E105ME13D
Internal Part NumberEIS-GRT188C81E105ME13D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT188C81E105ME13D
Related LinksGRT188C81, GRT188C81E105ME13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT188C81E105ME13D Details Description
Related parts for GRT188C81E105ME13D
CONN HDR BRKWAY 18POS DUAL 30AU datasheet.pdf
CONN HDR VERT 18POS TIN .156 PCB datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFK04A/AE04/AFK04A datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
MODULE DDR2 1GB 240-FBDIMM datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR16B/AE16G/AKR16B datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CABLE CLAMP & SHIELD ADAPTER datasheet.pdf
Connector Receptacle USB mini B 5 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf