Murata Electronics North America GRT31CR60J106KE01L
GRT31CR60J106KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRT31CR60J106KE01L
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V 10% X5R 1206
Datasheet Download
GRT31CR60J106KE01L.pdf
Availability of GRT31CR60J106KE01L
QUANTITY
GRT31CR60J106KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT31CR60J106KE01L
Internal Part NumberEIS-GRT31CR60J106KE01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT31CR60J106KE01L
Related LinksGRT31CR60, GRT31CR60J106KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT31CR60J106KE01L Details Description
Related parts for GRT31CR60J106KE01L
BUZZER PIEZO 12V 24.2MM RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PT100 TS32 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:3 2GHZ 16MLF datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE SET SCREW 1POS datasheet.pdf
HOLDER ANVIL datasheet.pdf
TV 32C 32#20 PIN WALL RECP datasheet.pdf
10UF 35V 5X11 105C RAD datasheet.pdf
1300UF 75V 25.4X92.1 105C AXI datasheet.pdf