Murata Electronics North America GRT31CR60J226ME01L
GRT31CR60J226ME01L picture photo
Mfg. Part Number
GRT31CR60J226ME01L
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V 20% X5R 1206
Datasheet Download
GRT31CR60J226ME01L.pdf
Availability of GRT31CR60J226ME01L
QUANTITY
GRT31CR60J226ME01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT31CR60J226ME01L
Internal Part NumberEIS-GRT31CR60J226ME01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT31CR60J226ME01L
Related LinksGRT31CR60, GRT31CR60J226ME01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT31CR60J226ME01L Details Description
Related parts for GRT31CR60J226ME01L
IC REG LDO ADJ 3A DDPAK datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 15K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:9 500MHZ 32TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
SWITCH DOOR ROD SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5.3A TO251 IPAK datasheet.pdf
RES 221 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf