Murata Electronics North America GRT31CR61C226KE01L
GRT31CR61C226KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRT31CR61C226KE01L
Brief Description
CAP CER 22UF 16V 10% X5R 1206
Datasheet Download
GRT31CR61C226KE01L.pdf
Availability of GRT31CR61C226KE01L
QUANTITY
GRT31CR61C226KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT31CR61C226KE01L
Internal Part NumberEIS-GRT31CR61C226KE01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT31CR61C226KE01L
Related LinksGRT31CR61, GRT31CR61C226KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT31CR61C226KE01L Details Description
Related parts for GRT31CR61C226KE01L
CAP CER 47UF 10V X5R RADIAL datasheet.pdf
IC CK505 VREG RES 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.45M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
BCH 16-POSITION REAL CODE SMD datasheet.pdf
14 MM PLC BASIC TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
WIMAX FILTER datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf