Murata Electronics North America GRT32DR60J226KE01L
GRT32DR60J226KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRT32DR60J226KE01L
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V 10% X5R 1210
Datasheet Download
GRT32DR60J226KE01L.pdf
Availability of GRT32DR60J226KE01L
QUANTITY
GRT32DR60J226KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT32DR60J226KE01L
Internal Part NumberEIS-GRT32DR60J226KE01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead StyleMiniature Screw
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT32DR60J226KE01L
Related LinksGRT32DR60, GRT32DR60J226KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT32DR60J226KE01L Details Description
Related parts for GRT32DR60J226KE01L
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER ON/OFF SC59-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AC datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER RA BLK ME AU 6 datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 50MA 8.3 OHM SMD datasheet.pdf