Murata Electronics North America GRT32DR61A226ME01L
GRT32DR61A226ME01L picture photo
Mfg. Part Number
GRT32DR61A226ME01L
Brief Description
CAP CER 22UF 10V 20% X5R 1210
Datasheet Download
GRT32DR61A226ME01L.pdf
Availability of GRT32DR61A226ME01L
QUANTITY
GRT32DR61A226ME01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT32DR61A226ME01L
Internal Part NumberEIS-GRT32DR61A226ME01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead StyleMiniature Screw
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT32DR61A226ME01L
Related LinksGRT32DR61, GRT32DR61A226ME01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT32DR61A226ME01L Details Description
Related parts for GRT32DR61A226ME01L
CONN HEADER .100 DUAL R/A 16POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB OTP 52PLCC datasheet.pdf
RES 59K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 47K OHM 14SOIC datasheet.pdf
DC/DC CNVRTR 2X0.6-5.3V 144BGA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
FA HD-I 5SMPO080F110OV LEADMAKER datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL MNT 1MM RND 5MM datasheet.pdf