Murata Electronics North America GRT32ER61C226ME13L
GRT32ER61C226ME13L picture photo
Mfg. Part Number
GRT32ER61C226ME13L
Brief Description
CAP CER 22UF 16V 20% X5R 1210
Datasheet Download
GRT32ER61C226ME13L.pdf
Availability of GRT32ER61C226ME13L
QUANTITY
GRT32ER61C226ME13L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT32ER61C226ME13L
Internal Part NumberEIS-GRT32ER61C226ME13L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT32ER61C226ME13L
Related LinksGRT32ER61, GRT32ER61C226ME13L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT32ER61C226ME13L Details Description
Related parts for GRT32ER61C226ME13L
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PIN SIZE #12 PCB datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 600V 750A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 25A 300W datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 167MHZ TSOP datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf