Murata Electronics North America GRT32ER61C226ME13L
GRT32ER61C226ME13L picture photo
Mfg. Part Number
GRT32ER61C226ME13L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 16V 20% X5R 1210
Datasheet Download
GRT32ER61C226ME13L.pdf
Availability of GRT32ER61C226ME13L
QUANTITY
GRT32ER61C226ME13L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT32ER61C226ME13L
Internal Part NumberEIS-GRT32ER61C226ME13L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT32ER61C226ME13L
Related LinksGRT32ER61, GRT32ER61C226ME13L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT32ER61C226ME13L Details Description
Related parts for GRT32ER61C226ME13L
CONN HEADER 11POS .156 R/A TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
PNL MNT GREEN 20MA W/WIRE: 12" datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
ATTENUATOR 17 DB DC 18GHZ datasheet.pdf