Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-15-97HB
TV06DZ-15-97HB picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-15-97HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-15-97HB.pdf
Availability of TV06DZ-15-97HB
QUANTITY
TV06DZ-15-97HB Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-15-97HB
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-15-97HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-15-97HB
Related LinksTV06DZ-, TV06DZ-15-97HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-15-97HB Details Description
Related parts for TV06DZ-15-97HB
Crystal 18.4320MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES SMD 500K OHM 5% 1.5W 5025 datasheet.pdf
IC MPU M680X0 25MHZ 132CQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf