Murata Electronics North America GRT32ER61H475KE01L
GRT32ER61H475KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRT32ER61H475KE01L
Brief Description
CAP CER 4.7UF 50V 10% X5R 1210
Datasheet Download
GRT32ER61H475KE01L.pdf
Availability of GRT32ER61H475KE01L
QUANTITY
GRT32ER61H475KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT32ER61H475KE01L
Internal Part NumberEIS-GRT32ER61H475KE01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT32ER61H475KE01L
Related LinksGRT32ER61, GRT32ER61H475KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT32ER61H475KE01L Details Description
Related parts for GRT32ER61H475KE01L
OPTOISOLATOR 5KV 4CH TRANS 16DIP datasheet.pdf
CONN CIR RCPT MALE 5POS PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.9V 0.11A SOT89-5 datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 850MA 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" TPL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 2000W datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf