Sullins Connector Solutions GSA28DRMN
GSA28DRMN picture photo
Mfg. Part Number
GSA28DRMN
Brief Description
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW
Datasheet Download
GSA28DRMN.pdf
Availability of GSA28DRMN
QUANTITY
GSA28DRMN Order Process
Ship out your order
Specifications of GSA28DRMN
Internal Part NumberEIS-GSA28DRMN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row28
Number of Positions56
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSA28DRMN
Related LinksGSA2, GSA28DRMN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSA28DRMN Details Description
Related parts for GSA28DRMN
IC SW REG CNTRLR PENT III 20SOIC datasheet.pdf
IC 3.06V P-P 5% SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2.1NH 440MA 350 MOHM datasheet.pdf
I/O CONTROLLER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
SUB-MIN SKT/CARRIER datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO-219AB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf