Amphenol Commercial Products GSB321131HR
GSB321131HR picture photo
Mfg. Part Number
GSB321131HR
Manufacturer
Product Category
USB, DVI, HDMI Connectors
Brief Description
Connector Receptacle USB TypeB 3.0, Super Speed 9 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal
Datasheet Download
GSB321131HR.pdf
Availability of GSB321131HR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GSB321131HR Order Process
Ship out your order
Specifications of GSB321131HR
Internal Part NumberEIS-GSB321131HR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductUSB 3.0 SuperSpeed Connectors
Communication Solutions
USB Solutions
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyUSB, DVI, HDMI Connectors
SeriesGSB3
PackagingTray
Connector TypeUSB - B
Number of Contacts9
GenderReceptacle
SpecificationsUSB 3.0, Super Speed
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle, Horizontal
FeaturesBoard Lock
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSB321131HR
Related LinksGSB32, GSB321131HR Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
GSB321131HR Details Description
Related parts for GSB321131HR
RES 1.13K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC AD LGY 3X1"X 6' datasheet.pdf
CAP CER 0.024UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 356 I/O 456PBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 49VC SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 6K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf