Sullins Connector Solutions GSC10DRYS-S734
GSC10DRYS-S734 picture photo
Mfg. Part Number
GSC10DRYS-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GSC10DRYS-S734.pdf
Availability of GSC10DRYS-S734
QUANTITY
GSC10DRYS-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSC10DRYS-S734
Internal Part NumberEIS-GSC10DRYS-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSC10DRYS-S734
Related LinksGSC10DR, GSC10DRYS-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSC10DRYS-S734 Details Description
Related parts for GSC10DRYS-S734
IC ENCORE MCU FLASH 32K 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 95.2K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 2W DO204AL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 4DFN datasheet.pdf