Sullins Connector Solutions GSC12DRYI
GSC12DRYI picture photo
Mfg. Part Number
GSC12DRYI
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GSC12DRYI.pdf
Availability of GSC12DRYI
QUANTITY
GSC12DRYI Order Process
Ship out your order
Specifications of GSC12DRYI
Internal Part NumberEIS-GSC12DRYI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Series-
PackagingTube
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSC12DRYI
Related LinksGSC1, GSC12DRYI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSC12DRYI Details Description
Related parts for GSC12DRYI
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SCR SENS 600V 1.5A SOT223 T/R datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-3 datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOTION SENSOR V TYPE 5V DC 150CM datasheet.pdf