Sullins Connector Solutions GSC25DRTF
GSC25DRTF picture photo
Mfg. Part Number
GSC25DRTF
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GSC25DRTF.pdf
Availability of GSC25DRTF
QUANTITY
GSC25DRTF Order Process
Ship out your order
Specifications of GSC25DRTF
Internal Part NumberEIS-GSC25DRTF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSC25DRTF
Related LinksGSC2, GSC25DRTF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSC25DRTF Details Description
Related parts for GSC25DRTF
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
IDC CABLE - APR64B/AE64G/APR64B datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 2% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RECEPT 12AWG PLUS KEYED datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A SC73 datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 4-SOP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf