Schurter GSF1.2202.01
GSF1.2202.01 picture photo
Mfg. Part Number
GSF1.2202.01
Brief Description
MOD PWR ENTRY STD PCB PNL
Datasheet Download
GSF1.2202.01.pdf
Availability of GSF1.2202.01
QUANTITY
GSF1.2202.01 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSF1.2202.01
Internal Part NumberEIS-GSF1.2202.01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelGSF1 Series.igsGSF1 Series.stpGSF1 Series.x_bGSF1 Series.dxfGSF1 Series.wrl
SeriesGSF1
PackagingBulk
Connector StyleIEC 320-C14
Connector TypeReceptacle, Male Blades - Module
Current - UL10A
Voltage - UL250VAC
Number of Positions3
Mounting TypePanel Mount, Snap-In; Through Hole, Right Angle
TerminationSolder
Switch Features-
Features-
Fuse Holder, DrawerFuse Holder
Panel Cutout DimensionsRectangular - 30.30mm x 22.30mm
Panel Thickness0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSF1.2202.01
Related LinksGSF1.2, GSF1.2202.01 Datasheet, Schurter Distributor
GSF1.2202.01 Details Description
Related parts for GSF1.2202.01
IC MCU ARM7 ROMLESS 176LFBGA datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN IDC 14POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
IC CIRCUIT RESET PWR-ON SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 620PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf