Vishay Semiconductor/Diodes Division GSIB15A40N-M3/45
GSIB15A40N-M3/45 picture photo
Mfg. Part Number
GSIB15A40N-M3/45
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
BRIDGE RECT 15A 400V GSIB-5S
Datasheet Download
GSIB15A40N-M3/45.pdf
Availability of GSIB15A40N-M3/45
QUANTITY
GSIB15A40N-M3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSIB15A40N-M3/45
Internal Part NumberEIS-GSIB15A40N-M3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDD-004-2015-Rev-0 14/Jan/2015
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingTube
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)400V
Current - DC Forward (If) (Max)15A
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP, GSIB-5S
Supplier Device PackageGSIB-5S
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSIB15A40N-M3/45
Related LinksGSIB15A4, GSIB15A40N-M3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GSIB15A40N-M3/45 Details Description
Related parts for GSIB15A40N-M3/45
IC OPAMP GP 16MHZ 14DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 62 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 8SMD datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 12POS TIN datasheet.pdf
RES 15 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
LENS ARRAY ROUND 7 POS 38MM D 12 datasheet.pdf