Sullins Connector Solutions GSM12DRTH
GSM12DRTH picture photo
Mfg. Part Number
GSM12DRTH
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GSM12DRTH.pdf
Availability of GSM12DRTH
QUANTITY
GSM12DRTH Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM12DRTH
Internal Part NumberEIS-GSM12DRTH
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM12DRTH
Related LinksGSM1, GSM12DRTH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM12DRTH Details Description
Related parts for GSM12DRTH
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC FIFO PAR 64X4 25NS 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE 1PH 12A 800V GBPC datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 10% BX 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CBL SKT RA CRIMP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 7.5A SOT223 datasheet.pdf
180UF 400V 30X30MM 105C 5000H datasheet.pdf