Sullins Connector Solutions GSM12DRTI-S13
GSM12DRTI-S13 picture photo
Mfg. Part Number
GSM12DRTI-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GSM12DRTI-S13.pdf
Availability of GSM12DRTI-S13
QUANTITY
GSM12DRTI-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM12DRTI-S13
Internal Part NumberEIS-GSM12DRTI-S13
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM12DRTI-S13
Related LinksGSM12D, GSM12DRTI-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM12DRTI-S13 Details Description
Related parts for GSM12DRTI-S13
FIXED IND 1.3UH 11.2A 5.3 MOHM datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 77 50/CD datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 39/40POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS 11.00MM BLACK datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE QUAD 24PQFN datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX1M datasheet.pdf
MODUL OUT 0...10V F datasheet.pdf
MICRO 25C P 8" YEL JACKS NI datasheet.pdf