Sullins Connector Solutions GSM12DRYS
GSM12DRYS picture photo
Mfg. Part Number
GSM12DRYS
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GSM12DRYS.pdf
Availability of GSM12DRYS
QUANTITY
GSM12DRYS Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM12DRYS
Internal Part NumberEIS-GSM12DRYS
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM12DRYS
Related LinksGSM1, GSM12DRYS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM12DRYS Details Description
Related parts for GSM12DRYS
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .032-.046" .087" datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DRT2 8 IN TERMINAL NPN datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW OPEN ASSY 25 COL datasheet.pdf
INSTRUMENT DIRECT BOX datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MX150 ASSY 15 RCPT 1X2 CSCPA BLK datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf