Sullins Connector Solutions GSM15DSAH
GSM15DSAH picture photo
Mfg. Part Number
GSM15DSAH
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM15DSAH.pdf
Availability of GSM15DSAH
QUANTITY
GSM15DSAH Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM15DSAH
Internal Part NumberEIS-GSM15DSAH
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM15DSAH
Related LinksGSM1, GSM15DSAH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM15DSAH Details Description
Related parts for GSM15DSAH
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM60H/AE60M/X datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC R6 datasheet.pdf
CAP ARRAY 680PF 100V X7R 0612 datasheet.pdf
RES SMD 8.6K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
DIODE SWITCHING 2DO-7 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 13K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0018UF RADIAL datasheet.pdf