Sullins Connector Solutions GSM15DSXH
GSM15DSXH picture photo
Mfg. Part Number
GSM15DSXH
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GSM15DSXH.pdf
Availability of GSM15DSXH
QUANTITY
GSM15DSXH Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM15DSXH
Internal Part NumberEIS-GSM15DSXH
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM15DSXH
Related LinksGSM1, GSM15DSXH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM15DSXH Details Description
Related parts for GSM15DSXH
RES SMD 620 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.4KV 10A datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY SNAP DPDT datasheet.pdf
RES 3M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 60 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf