Sullins Connector Solutions GSM15DTBT-S664
GSM15DTBT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
GSM15DTBT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156
Datasheet Download
GSM15DTBT-S664.pdf
Availability of GSM15DTBT-S664
QUANTITY
GSM15DTBT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM15DTBT-S664
Internal Part NumberEIS-GSM15DTBT-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM15DTBT-S664
Related LinksGSM15DT, GSM15DTBT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM15DTBT-S664 Details Description
Related parts for GSM15DTBT-S664
CONN SOCKET 20-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
25MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP ARRAY 27PF 50V NP0 0508 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB datasheet.pdf
CONN HEADER 0.5MM 50POS SMD R/A datasheet.pdf