Sullins Connector Solutions GSM24DTKD
GSM24DTKD picture photo
Mfg. Part Number
GSM24DTKD
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GSM24DTKD.pdf
Availability of GSM24DTKD
QUANTITY
GSM24DTKD Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM24DTKD
Internal Part NumberEIS-GSM24DTKD
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM24DTKD
Related LinksGSM2, GSM24DTKD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM24DTKD Details Description
Related parts for GSM24DTKD
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RA PF REC PWRBLADE F/G datasheet.pdf
IC INVERT DUAL 4-INPUT 20DHVQFN datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 36-QFN datasheet.pdf
IC AMP DRIVER RF 16LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 91MM datasheet.pdf
RES 11.94K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO213AB datasheet.pdf