Sullins Connector Solutions GSM25DSAI
GSM25DSAI picture photo
Mfg. Part Number
GSM25DSAI
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM25DSAI.pdf
Availability of GSM25DSAI
QUANTITY
GSM25DSAI Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM25DSAI
Internal Part NumberEIS-GSM25DSAI
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM25DSAI
Related LinksGSM2, GSM25DSAI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM25DSAI Details Description
Related parts for GSM25DSAI
CONN HEADER 30POS .100 R/A datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 28POS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 36.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
GROMMET FLIP 0.730" NYLON GREEN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CABLE 20 COND 100' SHLD TWST datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf