Sullins Connector Solutions GSM43DTMT-S189
GSM43DTMT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GSM43DTMT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM43DTMT-S189.pdf
Availability of GSM43DTMT-S189
QUANTITY
GSM43DTMT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM43DTMT-S189
Internal Part NumberEIS-GSM43DTMT-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row43
Number of Positions86
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM43DTMT-S189
Related LinksGSM43DT, GSM43DTMT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM43DTMT-S189 Details Description
Related parts for GSM43DTMT-S189
FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 43PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS 30AWG 12IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
2.7 V to 5.5 V, <100 uA, 8-/10-/12-Bit nanoDACs with IC datasheet.pdf