Global Power Technologies Group GSXD030A010S1-D3
GSXD030A010S1-D3 picture photo
Mfg. Part Number
GSXD030A010S1-D3
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 100V 30A SOT227
Datasheet Download
GSXD030A010S1-D3.pdf
Availability of GSXD030A010S1-D3
QUANTITY
GSXD030A010S1-D3 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSXD030A010S1-D3
Internal Part NumberEIS-GSXD030A010S1-D3
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If840mV @ 30A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1mA @ 100V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSXD030A010S1-D3
Related LinksGSXD030A, GSXD030A010S1-D3 Datasheet, Global Power Technologies Group Distributor
GSXD030A010S1-D3 Details Description
Related parts for GSXD030A010S1-D3
TRANS NPN 80V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN FEMALE TERM 14-18AWG CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 450MA 310 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CONN DSUB T/H datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf