HellermannTyton GT.50X115P2
GT.50X115P2 picture photo
Mfg. Part Number
GT.50X115P2
Brief Description
GRIP TIE 11X.5" GREEN
Datasheet Download
GT.50X115P2.pdf
Availability of GT.50X115P2
QUANTITY
GT.50X115P2 Order Process
Ship out your order
Specifications of GT.50X115P2
Internal Part NumberEIS-GT.50X115P2
Wire/Cable Tie TypeHook and Loop - Tie
Bundle Diameter2.63" (66.80mm)
Length0.917' (279.40mm, 11.00")
Width0.500" (12.70mm)
ColorGreen
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT.50X115P2
Related LinksGT.50, GT.50X115P2 Datasheet, HellermannTyton Distributor
GT.50X115P2 Details Description
Related parts for GT.50X115P2
IC REG LDO -9V 1.5A TO220F datasheet.pdf
CARD EDGE 100PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3PF 50V 0603 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL LV 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM MALE 14AWG TIN datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 100M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf