HellermannTyton GT.50X63P2
GT.50X63P2 picture photo
Mfg. Part Number
GT.50X63P2
Brief Description
GRIP TIE 6X.5" ORANGE
Datasheet Download
GT.50X63P2.pdf
Availability of GT.50X63P2
QUANTITY
GT.50X63P2 Order Process
Ship out your order
Specifications of GT.50X63P2
Internal Part NumberEIS-GT.50X63P2
Wire/Cable Tie TypeHook and Loop - Tie
Bundle Diameter1.00" (25.40mm)
Length0.500' (152.40mm, 6.00")
Width0.500" (12.70mm)
ColorOrange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT.50X63P2
Related LinksGT.50, GT.50X63P2 Datasheet, HellermannTyton Distributor
GT.50X63P2 Details Description
Related parts for GT.50X63P2
UPS TRUEONLINE 3KVA 2400W 9OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HERMAPHRODITIC 60POS datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 102 TYPE D 40POS datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
CONN HDR 24POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf