HellermannTyton GT.75X156P2
GT.75X156P2 picture photo
Mfg. Part Number
GT.75X156P2
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
GRIP TIE 15X.75" BLUE
Datasheet Download
GT.75X156P2.pdf
Availability of GT.75X156P2
QUANTITY
GT.75X156P2 Order Process
Ship out your order
Specifications of GT.75X156P2
Internal Part NumberEIS-GT.75X156P2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
Series-
Packaging10 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeHook and Loop - Tie
Bundle Diameter3.88" (98.55mm)
Length1.25' (381.00mm)
Width0.750" (19.05mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength50 lbs (22.7 kg)
Features-
MaterialPolyethylene Hook, Polyamide Loop
ColorBlue
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT.75X156P2
Related LinksGT.75, GT.75X156P2 Datasheet, HellermannTyton Distributor
GT.75X156P2 Details Description
Related parts for GT.75X156P2
MINIGRABBER/BANANA PLUG 12" BLK datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1.5A TO220FP datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM W/BOSS datasheet.pdf
TERM SOLIS RING 26-22AWG #2 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 65.2VC AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 750MHZ 32QFN datasheet.pdf
I1 DIE OF 190320240 FIQD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS VERT GOLD datasheet.pdf