Hirose Electric Co Ltd GT17H-26DS-6.5CF
GT17H-26DS-6.5CF picture photo
Mfg. Part Number
GT17H-26DS-6.5CF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors - Accessories
Brief Description
CONN OUTER TERMINAL
Datasheet Download
GT17H-26DS-6.5CF.pdf
Availability of GT17H-26DS-6.5CF
QUANTITY
GT17H-26DS-6.5CF Order Process
Ship out your order
Specifications of GT17H-26DS-6.5CF
Internal Part NumberEIS-GT17H-26DS-6.5CF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package612
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors - Accessories
SeriesGT17
Accessory TypeShield, Bottom
For Use With/Related ProductsGT17 Insulators
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT17H-26DS-6.5CF
Related LinksGT17H-26, GT17H-26DS-6.5CF Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
GT17H-26DS-6.5CF Details Description
Related parts for GT17H-26DS-6.5CF
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 0502 datasheet.pdf
JACK .015-.021".140"L PRESS SN datasheet.pdf
ICL 2.5 OHM 20% 6.5A 15MM datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 360PF 200V 1111 datasheet.pdf
RES 402 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FILTER EMI 1000PF 50V RADIAL datasheet.pdf