Hirose Electric Co Ltd GT17HN-16DP-2H(30)
GT17HN-16DP-2H(30) picture photo
Mfg. Part Number
GT17HN-16DP-2H(30)
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN AUTO LAN PLUG 16POS
Datasheet Download
GT17HN-16DP-2H(30).pdf
Availability of GT17HN-16DP-2H(30)
QUANTITY
GT17HN-16DP-2H(30) Order Process
Ship out your order
Specifications of GT17HN-16DP-2H(30)
Internal Part NumberEIS-GT17HN-16DP-2H(30)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesGT17
PackagingBulk
Connector StylePlug
Connector TypeAutomotive LAN Connector
Number of Positions16
Mounting Type-
Termination-
Features-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT17HN-16DP-2H(30)
Related LinksGT17HN-16, GT17HN-16DP-2H(30) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
GT17HN-16DP-2H(30) Details Description
Related parts for GT17HN-16DP-2H(30)
CARD DAUGHTER 16BIT W/AT91R40008 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 450MA 160 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
SIGNAL CONVERTER/DISCONNECTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 160 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf