Hirose Electric Co Ltd GT19S-1.6-2.9S/CK-MP3
GT19S-1.6-2.9S/CK-MP3 picture photo
Mfg. Part Number
GT19S-1.6-2.9S/CK-MP3
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
TOOL ACCY
Datasheet Download
GT19S-1.6-2.9S/CK-MP3.pdf
Availability of GT19S-1.6-2.9S/CK-MP3
QUANTITY
GT19S-1.6-2.9S/CK-MP3 Order Process
Ship out your order
Specifications of GT19S-1.6-2.9S/CK-MP3
Internal Part NumberEIS-GT19S-1.6-2.9S/CK-MP3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT19S-1.6-2.9S/CK-MP3
Related LinksGT19S-1.6-, GT19S-1.6-2.9S/CK-MP3 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
GT19S-1.6-2.9S/CK-MP3 Details Description
Related parts for GT19S-1.6-2.9S/CK-MP3
Connector Header 19 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 30A AUTO LINK datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W DUAL +/-9VOUT SMD datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 35' SLDR NM-NF datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 50POS HL LOW P datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 500MW SOD80 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf