t-Global Technology GT20-640-320-0.23-0
GT20-640-320-0.23-0 picture photo
Mfg. Part Number
GT20-640-320-0.23-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
GT20 SHEET 640X320X0.23MM
Datasheet Download
GT20-640-320-0.23-0.pdf
Availability of GT20-640-320-0.23-0
QUANTITY
GT20-640-320-0.23-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of GT20-640-320-0.23-0
Internal Part NumberEIS-GT20-640-320-0.23-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesGT Silicone Based Thermal Insulators
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesGT20
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline640.00mm x 320.00mm
Thickness0.009" (0.229mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, CarrierFiberglass
ColorGreen
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT20-640-320-0.23-0
Related LinksGT20-640-, GT20-640-320-0.23-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
GT20-640-320-0.23-0 Details Description
Related parts for GT20-640-320-0.23-0
RES SMD 33K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC SMA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FLTR 4A M5 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 52POS DR LOW P datasheet.pdf