t-Global Technology GT30-100-100-0.23-0
GT30-100-100-0.23-0 picture photo
Mfg. Part Number
GT30-100-100-0.23-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
GT30 SHEET 100X100X0.23MM
Datasheet Download
GT30-100-100-0.23-0.pdf
Availability of GT30-100-100-0.23-0
QUANTITY
GT30-100-100-0.23-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of GT30-100-100-0.23-0
Internal Part NumberEIS-GT30-100-100-0.23-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesGT Silicone Based Thermal Insulators
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesGT30
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.009" (0.229mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, CarrierFiberglass
ColorPink
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT30-100-100-0.23-0
Related LinksGT30-100-, GT30-100-100-0.23-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
GT30-100-100-0.23-0 Details Description
Related parts for GT30-100-100-0.23-0
JUMPER-H1507TR/A2015R/H1505TR 2" datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 44QFP datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.4K OHM 0804 datasheet.pdf
IC AMP HBT GAAS PRE-DVR 6W AIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 9A 125V datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf