t-Global Technology GT30S-640-320-0.23-0
GT30S-640-320-0.23-0 picture photo
Mfg. Part Number
GT30S-640-320-0.23-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
GT30 SHEET 640X320X0.23MM
Datasheet Download
GT30S-640-320-0.23-0.pdf
Availability of GT30S-640-320-0.23-0
QUANTITY
GT30S-640-320-0.23-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of GT30S-640-320-0.23-0
Internal Part NumberEIS-GT30S-640-320-0.23-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesGT Silicone Based Thermal Insulators
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesGT30
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline640.00mm x 320.00mm
Thickness0.009" (0.229mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, CarrierFiberglass
ColorPink
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT30S-640-320-0.23-0
Related LinksGT30S-640-, GT30S-640-320-0.23-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
GT30S-640-320-0.23-0 Details Description
Related parts for GT30S-640-320-0.23-0
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC HI-SIDE DRIVER PWM 14HTSSOP datasheet.pdf
CONN FRAME KIT 15POS 0.3MM 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC BUS TRSCVR 3-ST 16BIT 56TVSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf