Amphenol Industrial GTC00-20-24P
GTC00-20-24P picture photo
Mfg. Part Number
GTC00-20-24P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 4C 2#8 2#16 PIN RECP WALL
Datasheet Download
GTC00-20-24P.pdf
Availability of GTC00-20-24P
QUANTITY
GTC00-20-24P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC00-20-24P
Internal Part NumberEIS-GTC00-20-24P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC00-20-24P
Related LinksGTC00-, GTC00-20-24P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC00-20-24P Details Description
Related parts for GTC00-20-24P
IC DIGITAL POT 1K 100TP 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
LED DISPLAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 48POS R/A GOLD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
2:1 HEAT SHRINK TRANSPARENT datasheet.pdf
OSC MEMS 36.8182MHZ CMOS SMD datasheet.pdf