Amphenol Industrial GTC01AF20-8P
GTC01AF20-8P picture photo
Mfg. Part Number
GTC01AF20-8P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 6C 2#8 4#16 PIN RECP LINE
Datasheet Download
GTC01AF20-8P.pdf
Availability of GTC01AF20-8P
QUANTITY
GTC01AF20-8P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC01AF20-8P
Internal Part NumberEIS-GTC01AF20-8P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC01AF20-8P
Related LinksGTC01A, GTC01AF20-8P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC01AF20-8P Details Description
Related parts for GTC01AF20-8P
RES ARRAY 2 RES 15K OHM 0302 datasheet.pdf
ACCELEROMETER TRPL AXIS 24SOIC datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 8X5/8" A MED datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1A 240 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf