Amphenol Industrial GTC020R28-12P-A24
GTC020R28-12P-A24 picture photo
Mfg. Part Number
GTC020R28-12P-A24
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 26C 26#16 PIN RECP
Datasheet Download
GTC020R28-12P-A24.pdf
Availability of GTC020R28-12P-A24
QUANTITY
GTC020R28-12P-A24 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC020R28-12P-A24
Internal Part NumberEIS-GTC020R28-12P-A24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC020R28-12P-A24
Related LinksGTC020R2, GTC020R28-12P-A24 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC020R28-12P-A24 Details Description
Related parts for GTC020R28-12P-A24
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
FERRULE NON INS 18AWG 9/32" datasheet.pdf
IC RECLOCKER SD SDI 3.3V 48-LLP datasheet.pdf
PNEUM VALVE ROUND PSHBTN BLK NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRIMP,INS (110F X 060THK) datasheet.pdf