Amphenol Industrial GTC02R-24-28S(025)
GTC02R-24-28S(025) picture photo
Mfg. Part Number
GTC02R-24-28S(025)
Brief Description
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SCKT
Datasheet Download
GTC02R-24-28S(025).pdf
Availability of GTC02R-24-28S(025)
QUANTITY
GTC02R-24-28S(025) Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC02R-24-28S(025)
Internal Part NumberEIS-GTC02R-24-28S(025)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Shell Material, FinishAluminum, Black Zinc Cobalt Plated
Current Rating-
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC02R-24-28S(025)
Related LinksGTC02R-24, GTC02R-24-28S(025) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC02R-24-28S(025) Details Description
Related parts for GTC02R-24-28S(025)
CAP TANT 0.15UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 10POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONTROL PROC 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
KIT EVAL KEIL FOR LM4F233 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 53 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf