Amphenol Industrial GTC02R28-51P
GTC02R28-51P picture photo
Mfg. Part Number
GTC02R28-51P
Brief Description
GT 12C 12#12 PIN RECP BOX
Datasheet Download
GTC02R28-51P.pdf
Availability of GTC02R28-51P
QUANTITY
GTC02R28-51P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC02R28-51P
Internal Part NumberEIS-GTC02R28-51P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC02R28-51P
Related LinksGTC02R, GTC02R28-51P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC02R28-51P Details Description
Related parts for GTC02R28-51P
IC OPAMP JFET 2.7MHZ 14SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
IC GENCORE SER LITE PRO 24SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917 datasheet.pdf